Thursday, March 31, 2011

A BLACK THURSDAY

היום הזה התחיל בהשקמה מוקדמת והכנות אחרונות לקראת ראיון שהיה לי הבוקר להתמחות קיץ.
את הבגדים בחרתי מבעוד מועד כבר שבוע שעבר, לפני התאריך המקורי של הראיון הראשון שמאז כבר התבטל ואחד אחר (במקום אחר) נקבע במקומו.
הראיון של שבוע שעבר היה אמור להיות אצל זאק פוזן אבל בגלל נסיבות מסוימות ("שינויים פנימיים בחברה") הוא בוטל ברגע האחרון עם הבטחה מתוך נימוס לקבוע מחדש (לא יקרה).
בהתחלה התאכזבתי קשות שההזדמנות שחיכיתי לה התמוגגה פחות מ-24 שעות לפני המועד.

לא חלף הרבה זמן (שעה/שעתיים) והגיעה לתיבת המייל שלי הצעה מפתה נוספת ואף יותר אטרקטיבית.
על זאת, אספר בהרחבה ברגע שאדע גורלי מהו.
בכל מקרה, בשעה 9:00 הבוקר הייתי מוכנה ומתוקתקת עד הפרט האחרון לצאת ליעד.
עותק של קורות החיים - צ'ק!
תיק עבודות מלוטש - צ'ק!
אאוטפיט מרשים - צ'ק!
ומה שכחנו ? מטריה!

עשיתי את דרכי בדרך לרח' 39 ללא מטריה למרות הטיפות המזדמנות שאיימו להרוס לי את השיער ולהחריב את תיק העבודות שלי. "זה רק 12 רחובות=12 דקות" כך אמרתי לעצמי.
הגעתי בשלום ובזמן הקצר שבו הייתי במעלית ניצלתי כל שניה עד הקומה ה-12 בשביל לסדר את עצמי מול המראה שהייתה ממוקמת בתקרת המעלית. האנשים מסביב הסתכלו עלי קצת מוזר אבל לא יכולתי להגיע לראיון נראית כמו יהושע פרוע!
אם יש משהו שלמדתי מהשירות הצבאי שלי זה "אין שני לרושם ראשוני" (אל תשאלו למה..)
הו! איזה מזל! יצאתי מהמעלית ולפני הכניסה למשרדים היו שירותי נשים עם מראה מאוזנת. ניצלתי!

נכנסתי למחלקת הייצור של .... (תצטרכו לחכות קצת, סליחה) וראיתי גן עדן!
חדר גדול שמרוב תכולתו נדמה שהוא קטן חנוק ודחוס ונראה כמו ארון של אשת חברה צעירה, עם סאמפלים טריים טריים מהמסלול (ממש באותו הבוקר עשיתי חזרה על שיעורי הבית שלי בסטייל.קום). מתלים דו-קומתיים של בגדים וגזרות מילאו את החדר הגדול עד שאי היה אפשר לראות איפה הוא נגמר או מתחיל.

הראיון היה קצר ולעניין ובהחלט יצאתי עם הרגשה חיובית. אבל אף פעם אי אפשר לדעת.. אני צריכה לקבל תשובה מחר (שישי) בשעות אחרה"צ זמן ניו יורק. כמובן שאעדכן :)

אין לי תיעוד של מה שלבשתי לראיון, אבל לאות הוקרת תודה שקראתם עד כאן (וגם אם לא, זה אחלה מצידי, אני גם לפעמים קופצת ישר לתמונות) הנה מה שלבשתי בהמשך היום.

Today started with an early rising in order to get ready for the interview I had this morning for a possible summer internship. 
I picked out the outfit in advance last week, before the initial date which eventually got cancelled and another one (in a different place) got scheduled.
Last week's interview was supposed to be with Zac Posen but because of "changes within the company" it unfortunately got cancelled. 
I was really disappointed that this opportunity that I've been waiting for slipped away just less than 24 hours away.

But it didn't take two long (an hour or two), and another (and much more tempting) offer found its way into my mailbox. 
Which I will tell more about as soon as I know the verdict.
Anyway, at 9:00 am I was ready to leave for my destination. 
Copy of my resume - check!
Polished portfolio - check!
Impressing outfit - check!
and what did I forget? an umbrella! 

I made my way to 39th street without an umbrella, in spite of the occasional drops that threatened to ruin my hair and destroy my precious portfolio. "It's only 12 blocks = 12 minutes" I said to myself.
I arrived at my destination and during the ride to the 12th floor I was fixing myself in front of the mirror which was up on the elevator's ceiling. The people around looked at me with strange expressions but all I cared about was not going into the interview looking like a wild child.
If there's one thing I have learned during my army service it's "No second first impression!" (Don't ask why...)
Oh! Thank god! there's a ladies' room outside the elevator! I am saved!

I went into the production department of... (you'll have to wait a little longer, sorry) and I was in paradise! 
The large room's capacity was filled with goods and seemed so small, tiny & dense. It looked like the closet of a young socialite, with sample garments fresh off the runway (Just that morning I had done my homework on style.com, so I could actually recognize the pieces!)
Two story racks of clothes and sewing patterns filled the big room until you couldn't see where it ends or begins. 

The interview was short and right to the point and I definitely got a good vibe. But you can never know with these things... I am suppose to get an answer by tomorrow (Friday) afternoon, NY time. Of course, I'll keep you updated :)

I don't have a record of what I actually wore to the interview, but as a sign of gratitude for reading this far (and if not, that's also fine by me, I also sometimes jump straight to the pictures) here's what I was wearing later today.אני רק רוצה להבהיר, לאלו שהתייאשו והפסיקו לקרוא באמצע- זה לא מה שלבשתי לראיון הבוקר
Just to make it clear for those who stopped reading in the middle - This is not what I wore to the interview this morning
ג'קט - מנגו, נקנה ב"שתיים" Jacket - Mango
מכנסיים - גאפ Pants - Gap  
חולצה -  Shirt - H&M
גופיה - היינס Tank Top - Hanes 
נעליים - ביג טום Shoes - Big Tom 
שרשרת - קרן וולף Necklace - Keren Wolf 


תחזיקו לי אצבעות! Have your fingers crossed for me
שיהיה סופשבוע מהנה, and a great weekend
CV

1 comment:

טל said...

סיון שיהיה לך המון בהצלחה מחזיקה לך אצבעות !