Sunday, June 10, 2012

NYC SUMMER 2012


קיץ בניו יורק. מה עושים?

סרטים בפארק: בפארקים בכל רחבי העיר, ובכל חמישת הרובעים, נערכות הקרנות סרטים חינם לאורך חודשי הקיץ. מומלץ להגיע לפני הזמן כדי לתפוס מקום טוב, עם שמיכה נחמדה לשבת עליה ונשנושים/שתייה לבחירתכם. (קחו בחשבון ששתיית אלכוהול בציבור אינה חוקית בארה"ב)
רשימת פארקים והקרנות

יוגה בפארק: ניו יורק היא עיר עם מודעות ספורטיבית+בריאותית גבוהה ביותר. העיריה מציעה בחודשי הקיץ אינספור פעילויות חינם לכל המשפחה במגוון מיקומים. הפעילות המועדפת עלי היא יוגה ולכן כבר מזמן דאגתי לרשום ביומן כל שיעור שמוצע לציבור הרחב. סביר להניח שמזרן יוגה לא היה ברשימת הדברים שלכם כשארזתם למזוודה, אך אל דאגה! ברוב המקרים מזרוני היוגה כבר יהיו שם בשבילכם וכל מה שנותר לכם לעשות זה להגיע בלבוש נוח עם מגבת ושתיה.
יוגה בבריאנט פארק
יוגה לאור השקיעה בריברסייד פארק

שייקספיר בפארק: בכל קיץ מעלה ה"public theatre" מחזות של שייקספיר בתיאטרון מרשים בלב הסנטרל פארק בערבי הקיץ החמימים. המחזות המציגים השנה הם "as you like" בין ה5-30 ליוני ו-"into the woods" בין ה-23 ליולי ל-25 לאוגוסט. הכניסה חינם!
תאריכים, כרטיסים ומידע נוסף

קצת תרבות, אנשים! 
  • לכו לראות את התערוכה המעולה של פראדה וסקפארלי במוזיאון המטרופוליטן. שימו לב! מחיר הכניסה למוזיאון המטרופוליטן הוא הצעה בלבד! מה זה אומר? שגם מטבע סנט אחד עלוב יזכה אתכם בכרטיס כניסה למוזיאון. כואב לי הלב כשאני רואה תיירים תמימים משלמים 25$ (!!!) לכרטיס. זאת פשוט גניבה לאור יום! אז בלי בושה, שלשלו כמה מטבעות לידו של הפקיד ותהנו מהמוזיאון הנפלא.          (התערוכה נסגרת ביום ראשון ה-19 לאוגוסט)
  • הגנים הבוטנים של ניו יורק מציגים גינה מרהיבה שעוצבה בהשראת יצירותיו של אמן האימפרסיוניזם הצרפתי, קלוד מונה. כחלק מהתערוכה, מתקיימים בשלושה תאריכים ערבי ג'אז בגינה. אני כבר שם!
  • עד ה-8 ביולי, מוצגת במוזיאון ברוקלין תערוכה עם יצירותיו של האמן המוכר קית' הרינג. בנוסף, ממש מסביב לפינה נמצאים הגנים הבוטניים של ברוקלין וכך תשלימו לכם יום טיול מעולה מחוץ למנהטן.
  • גם לקטנטנים- במוזיאון הטבע הלאומי ישנה תערוכה בשם "יצורי האור" (creatures of the light) שמציגה עוד אחד מרבי פלאי הטבע - חיות וצמחים שמפיקים אור! מגחליליות, למדוזות זוהרות ואלמוגים בקרקעית האוקיינוס. שימו לב! כמו במוזיאון המטרופוליטן גם כאן מחיר הכניסה הוא מחיר מוצע, אך לעתים המוזיאון מחליט לגבות מחיר קבוע עבור הכניסה לתערוכות מיוחדות.

היעזרו באתרים מקומיים כדי לגלות את האירועים העדכניים ביותר המתרחשים בעיר.
כל יום נוספים דברים חדשים לכן מומלץ לבדוק מראש וגם בסמוך להגעתכם.
The New York Magazine
Time Out New York 
Gothamist 
Manhattan User's Guide 
The skint 

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות לפוסטים קודמים שלי עם עצות וטיפים נוספים:
A PENNY FOR YOUR THOUGHTS
 CV'S GUIDE TO THE BIG APPLE


תהנו
CV

4 comments:

sefi said...

מהמם!
נתראה עוד מעט.

מרג'ורי מורנינגסטאר said...

חשבת להציע טור המלצות מניו יורק לעכבר עולם או אחד ממדורי הלייפסטייל בארץ?

CV said...

היי מרג'ורי!
מצחיק שאת אומרת את זה, חברים כבר הציעו בצחוק שאני צריכה להתחיל להציע את שירותי בתור מדריכת תיירים :)
אבל אני מעדיפה לשמור על הכתיבה על העיר בתור תחביב בלי דד-ליין ומחיר למילה כל עוד אני עדיין אוהבת את זה!
אני נהנית מאוד לחלוק עם כולם את הידע שצברתי בזמן שאני פה :)

דורה said...

אוי סרטים בפארק היתה אחת החוויות האהובות עלי, למרות החום באוגוסט. אני מעדיפה להעביר את אוגוסט בניו יורק או בישראל בבית עם מזגן מול אתר סרטים לצפייה ישירה עד שמתחיל הסתיו.